forex trading logo

TELEDÜNYA HD PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Pazar, 10 Ocak 2010 00:00Teledünya, dünyanın en seçkin kanallarının 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğündeki Full HD yayınlarını evinize getiriyor. Teledünya'da ayrıca üç boyutlu Teledünya 3D yayını ilede tanışacaksınız...

 

Dijital ve HD yayın platformu Teledünya'da şuan itibari ile 120'ün üzerinde Radyo ve TV kanalı yayınlanmaktadır. Ayda sadece 9.5 TL'ye sahip olacağınız Teledünya temel paketi ile Belgesel, Spor, Çocuk, Müzik, Haber, Yabancı  ve Ulusal kanallarla beraber HD kanallarda izlenebilmektedir. Teledünya temel paketinde yer alan National Geographic HD, Eurosport HD, National Geographic Wild HD, TRT HD, BBC HD, DUCK TV HD, ATV HD, A HABER HD ve Teledünya HD kanalları ile TV keyfiniz dahada artacak. Teledünya temel paketinin yanında alabileceğiniz Sinema Paketi , HD Sinema Paketi ve  Full Sinema Paketleri ile dünyanın sinema keyfini evinize getirebilirsiniz.
Teledünya yayınlarını izleyebilmek için gereken set top box cihazını (receiver-kutu) şuan geçerli kampanyalar kapsamında ücretsiz temin edebilirsiniz..Üstelik kurulum ve aktivasyonlarda bedava...Başvuru formumuzu doldurun sizi belirteceğiniz tarih ve saatte arayalım detaylı bilgilendirme yapalım. İsterseniz iletişim bilgilerimizden bize ulaşın sorularınıza hemen cevap verelim ve uygun görürseniz üyelik işleminizi başlatalım.

Eğer DVB-C destekli LCD, LED veya Plazma TV sahibi iseniz teledünya'ya üye olduktan sonra yayınları receiver kullanmadan conax modül yardımıyla da izleyebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız...

 

National Geographic HD
National Geographic Wild HD
Eurosport HD
BBC HD

TRT HD

Teledünya Info HD
ATV HD

A HABER HD

DUCK TV HD

Teledünya 3D

.

.

.


HD TEKNOLOJİSİ TELEVİZYON YAYINCILIĞINDA YENİ BİR ÇIĞIR AÇTI…

Televizyon yayıncılığında yeni bir çığır açan HD teknolojisi şimdi görüntü ve ses kalitesi ile hepimizi büyülüyor. HD teknolojisinin üretimde kullanılmasıyla, LCD ekranlarda, gerçeği kadar net ve parlak görüntüler, nefes kesen detay derinliği ile birleşiyor.

HD saltanatı, büyük ekranlı TV’lerin çoğalmasıyla başladı. Bir yandan,  HD Ready TV kavramıyla tanışırken, bir yandan da HD sinyal veren kaynaklar devreye girdi. Bu işbirliği, yüksek çözünürlüklü mükemmel görüntüyü ortaya çıkardı.

TELEDÜNYA sizlere normal PAL yayınların ulaşamadığı kadar canlı ve detaylı görüntü netliği sunuyor. Televizyonunuz HD Ready özelliğine sahip ise 1280x720 piksel, Full HD ise 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğündeki yayınlarımız aracılığıyla mükemmel görüntülerle buluşursunuz.

HD teknolojisinde, resimlerdeki piksel sayısı arttırılarak daha hızlı resim oluşturma ve ekran titreşimlerini engelleyebilmek için en iyi tarama yöntemleri kullanılıyor. Bu teknoloji, resimleri sizlere en yüksek kalitede göstermeyi hedefliyor. Genel olarak bu yüksek çözünürlüklü formatlar, yalnızca pikselleri ekrana aktarmakla kalmıyor, aynı zamanda pikselleri daha yüksek kalitede sunarak parlak, belirgin resimler üretiyor.

SD’de görüntüler, tipik bir 4/3 oranı ile kare çerçeve içine alınıyor. HD’de ise geniş ekran tanımlı 16/9 oranı ile görüntü dikdörtgen formatında alınıyor. Böylece görüntü alanını dolduğu için daha canlı ve gerçekçi bir görüntü ortaya çıkıyor.

TELEDÜNYA’da HD TV digital yayınlarla, size yüksek çözünüklükteki görüntüyü, dolby digital*  sesle bir arada sunuyoruz.

* DVD’lerde kullanılan ses kalitesi standardıdır.

 

STANDART ÇÖZÜNÜRLÜK (SD) NEDİR?

Standart çözünürlük kavramını açıklayabilmek için öncelikle “piksel” tanımını yapmamız gerekiyor. Piksel, bilgisayar görüntüsünde programlanabilir temel birim anlamına geliyor. Bu kavram, bilgisayar ekranındaki görüntüyü oluşturan çok sayıdaki küçük ışık noktacığını tanımlıyor. Piksel boyutu, kullanılan ekranın çözünürlüğüne bağlı olarak değişiyor. Örneğin,  640x480 çözünürlüklü bir görüntüde 307.200 adet nokta, yani piksel bulunuyor.

Kısaca SD olarak ifade ettiğimiz standart çözünürlük,  PAL TV’lerdeki 720 x 576 piksel özelliğini ifade ediyor. Diğer bir deyişle, SD özelliğine sahip TV ekranı üzerindeki görüntü, 720 piksellik 576 satırdan, yani 414.720 adet küçük ışık noktacığından oluşuyor.

Artık dünyanın önde gelen TV üreticileri, SD teknolojisinin bir adım daha ötesine geçerek HD ve full HD teknolojisi ile donatılmış ürünlerini piyasaya sürüyor.


Salı, 18 Eylül 2012 00:08 tarihinde güncellendi
 

ONLINE SATIŞ


Tüm Ürünleri Listele


Kapsamlı Arama

ALIŞ-VERİŞ SEPETİNİZ

VirtueMart
Alışveriş sepetiniz boş.

FIRSAT

KAMPANYALAR

İSMİNİZİ VE E-POSTA ADRESİNİZİ BIRAKIN, TELEDÜNYA ve UYDUNET KAMPANYALARINDAN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN !...
Kampanyalar
Teledünya Kampanyaları
Uydunet Kampanyaları
Kampanya duyuruları dışında e-posta gönderilmeyecektir...

Facebook Sayfamız

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.ComPowered_by kabloteknik.