forex trading logo

KABLO TV Bağlantı Şekli PDF Yazdır E-posta

Uydunet, Teledünya veya Kablo TV için abonelik başvurusu yaptığınızda, belirlencek günde Türksat kurulum ekibi adresinize gelerek gerekli bağlantı ve kurulumu gerçekleştirmektedir. Abonelik çeşidinize göre teknik ekip en uygun şekilde bağlantınızı sağlayacaktır.

Örneğin sadece Kablo TV abonesi olduğunuzda evinize gelen kablo tv koaksiyel kablosunun TV'nizin anten girişine bağlanması ile Analog kablo tv yayınlarını izleyebilirsiniz.

Ancak hem Uydunet hemde Teledünya üyelik başvurusu yaptığınızda evinize gelen kablo tv kablosunun bir dizi bölücüler (splitter) vasıtası ile modem ve TV girişi için ihtiyaca göre 2'ye veya 3'e ayrılması gerekebilir.

Örneğin Uydunet ve 1 TV'de izlemek üzere Teledünya için bağlantı şu şekilde olabilir;

Eve gelen ana kablo tv kablosuna TV ve Data çıkışı olan bir splitter (örneğin procomm marka) bağlanması ve Data çıkışınından alınacak koaksiyel kablosunun modem girişine, TV çıkışından alınacak koaksiyel kablosunun set top box veya conax modül ile izlenecekse LCD TV anten girişine bağlanması.  

Örneğin Uydunet ve 1 TV'de izlemek üzere Teledünya ve başka bir TV'de Analog Kablo TV izlemek için yapılacak bağlantı şu şekilde olabilir;

Eve gelen ana kablo tv kablosuna TV ve Data çıkışı olan bir splitterın (örneğin procomm marka) girişine bağlanır, splitterın Data çıkışınından alınacak koaksiyel kablo modem girişine, TV çıkışından alınacak koaksiyel kablo ise başka bir splitter girişine takılır. İkinci splitterın data çıkışından alınacak koaksiyel kablo analog kablo tv izlenecek TV'ye, splitterın TV çıkışından alınacak kablo ise set top box veya conax modül ile izlenecekse LCD TV anten girişine bağlanabilir.

Sinyal kaybının fazla olmaması için duvar anten prizlerinin oksitli veya paslı olmaması önemlidir. 

Yukarıda verilen bağlantı şekilleri örnek olup daha değişik kombinasyon ve başka marka bölücülerle kurulumunuz farklı şekillde gerçekleştirilebilir. Aboneliklerinize (internet/dijital yayın) uygun sinyal seviyesinin elde edilmesi için kuruluma gelecek uzman ekip en uygun bağlantıyı gerçekleştirecektir. 

Uydunet, Teledünya veya Kablo TV için abonelik başvurusunu online yapabilirsiniz...    


 

ONLINE SATIŞ


Tüm Ürünleri Listele


Kapsamlı Arama

ALIŞ-VERİŞ SEPETİNİZ

VirtueMart
Alışveriş sepetiniz boş.

FIRSAT

KAMPANYALAR

İSMİNİZİ VE E-POSTA ADRESİNİZİ BIRAKIN, TELEDÜNYA ve UYDUNET KAMPANYALARINDAN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN !...
Kampanyalar
Teledünya Kampanyaları
Uydunet Kampanyaları
Kampanya duyuruları dışında e-posta gönderilmeyecektir...

Facebook Sayfamız

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.ComPowered_by kabloteknik.